artyści | wydawnictwa | o sztuce książki | program edukacyjny | projekty
Agata Norek


Studia: ASP we Wrocławiu, Wydział Grafiki; ASP w Katowicach, Wydział Malarstwa i Projektowania Graficznego. Dyplom: 2003 r. Stypendystka Miasta Chorzowa, Fundacji im. Hugona Kołłątaja i Akademii Sztuki w Norymberdze. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, plakatem, książką artystyczną. Udział w wystawach w kraju i zagranicą (Bułgaria, Niemcy).

Notatnik nieśmiertelny
To opis kolejnych faz mojego rozwoju duchowego i wewnętrznego dojrzewania, które, ku mojemu zaskoczeniu, doprowadziły mnie do "krawędzi" samej siebie - do olśnień i przeżyć mistycznych. To opis łaski, która na mnie spłynęła i za którą jestem Bogu z całego serca wdzięczna. Poczułam samo dobro, samą miłość - to już nie przeczucie, to wiedza. Konkretna wiedza.

Sen-nie-sen
Tryptyk: "Czas snu", "Czas przebudzenia" oraz "Czas ponownego zaśnięcia" jest plastycznym collage'm i literackim zobrazowaniem tego niejednoznacznego i tajemniczego przenikania się jawy i snu, przechodzeniem i podróżowaniem pomiędzy tymi dwoma stanami oraz pytaniem o to, co właściwie jest rzeczywistością. To w końcu  pragnienie przebudzenia z nieświadomości. Świadomie śnię na wybrany temat. To taki sen-nie-sen. Dobrze jest śnić.
<< powrót